З Днем Конституції України

«Конституція України – фундамент правової держави»

28 червня – одне з головних державних свят нашої країни – День Конституції України.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Конституція – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в життя українців, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

З 1991 року в Україні було запропоновано 15 проєктів документа Конституції. Активний період роботи над документом тривав три місяці. А прийняла наша країна Основний Закон останньою з усіх країн колишнього СРСР – у 1996 році, на п’ятому році Незалежності. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі. Святкування Дня Конституції України цього року – найбільш актуально, це вже не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наш народ відстоює права на свою свободу, а сьогодні знову захищає суверенітет і цілісність нашої країни.

Щиро вітаємо студентів, викладачів та працівників Інституту з Днем Конституції! Ми пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.