2017 рік оголошено роком Японії в Україні

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Цього року виповнюється 25-ліття  часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами. А 45 років тому, за словами Президента України , «духовні столиці наших держав – Київ і Кіото – розпочали історію своєї дружби та тісних обмінів».  Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Протягом поточного року в Україні планується проведення численних заходів, присвячених японській культурі, символом якої є японська сакура.  Японія — країна контрастів. Чим здивує українців Країна Сонячного Сходу? Насамперед, своїми давнішніми традиціями, яких  чітко дотримуються й досі. Так, залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний  інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш в будь якій іншій культурі. Унікальним є також ставлення японців до природи. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажів, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. В Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Країна унікальна тим, що тут мирно співіснують і дві релігії. Буддизм з індуїзмом. Мистецтво бонсай, медитативні практики, аніме — це лише поверхневі знання про японську культуру. Сприйняття життя через призму філософії та беззаперечне дотримання висловом Геракліта: «Все тече, все змінюється» — ось що насправді характеризує японців.

У межах заходів до Року Японії в Україні відвідувачам  читальної зали Черкаського відділення наукової бібліотеки ДВНЗ «Університет банківської справи» запропоновано ознайомитись з тематичною книжково-ілюстративною  виставкою  «Японія: 文学式典», представлену  добірками  кращих зразків японської художньої літератури, літературою про економіку, політику, культуру, мистецтво  та національні традиції японців.

Працівники бібліотеки вирішили доторкнутися до вивчення загадкової Японії. Бібліотека знайомить користувачів із кращими зразками японської літератури, представлену на віртуальній   книжковій виставці «Японська література: між класикою та сучасністю».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.