Всеукраїнський тиждень права

У Черкаському інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» розпочинається організація заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р.

Ця подія є особливою в житті нашого навчального закладу, оскільки в його стінах виховуються майбутні юристи – правовики, що в своїй професійній діяльності опиратимуться на законність, істину та правову логіку. Саме представникам цієї професії у правовій царині належить займатися забезпеченням природних можливостей людини, що гарантуватимуть її існування, гідність і свободу діяльності в усіх сферах суспільного життя.

Право є мірою свободи, і зміст його в тому, щоб узгодити свободу окремої людини зі свободою інших членів суспільства, дотримуючись принципу рівності. Це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві. Право виступає засобом забезпечення свободи, так і обмеженням неузгоджених зі суспільними потребами та уявленнями людей про добро і справедливість.

В контексті правовідносин, що гарантують справедливість, важливо згадати слова давньокитайського філософа та політичного діяча Конфуція: «Право і справедливість полягають у тому, щоб кожний мав і робив своє так, аби ніхто не мав чужого і не позбавлявся свого».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.