Враження про семестрове навчання у Поліському державному університеті студентки ІІІ курсу Яни Курченко

З 10 лютого мене прийняв у студентські ряди Поліський державний університет, по програмі студентського обміну.

Мене привітливо зустріли студенти кафедри банківської справи і допомогли влитися у яскраве студентське життя вже в новому університеті.

Варто сказати, що по приїзду мене відразу зустріли декілька моїх одногрупників, хоча пора була пізня.

За мною була закріплена староста моєї нової групи і просто прекрасна людина, яка не дала мені заблукати в корпусах і великій кількості аудиторій.

Якщо порівнювати навчальні системи ЧІБС і ПДУ, то дуже великих відмінностей немає. Різниця була лиш в тому, що кількість предметів була більша тому і навантаження відповідно також. Хоча, як для студента за програмою обміну в мене були предмети обов’язкові і рекомендовані, я відвідувала всі, адже це була цікава практика, яка, я точно впевнена, знадобиться в майбутньому.  Слід відмітити, що система оцінювання в 10-бальній шкалі, що було досить не звично. Також на 3 курсі в програмі є обов’язкова фізична культура, але вона не проходить як звичайна пара. Особливість даного предмета в тому, що студент самостійно відслідковує кількість відпрацьованих годин. Відпрацьовувати фізичну культуру можна було на декількох локаціях: льодова арена, басейн, стадіон, тренажерний зал. А саме головне це можна роботи в зручний для студента час, як до чи після пар або на вихідних, все залежить від графіку роботи локації.

Також я з радістю відвідала культурно-масові заходи університету, які вражали своєю масштабністю. У вільний час студенти створювали зібрання до яких міг приєднатися кожен бажаючий. На кожному зібранні були різні теми, які цікавили студентів і проходили дуже цікаві обговорення, на який можна знайти дуже багато однодумців. Для мене це був дуже цікавий досвід, який змінив погляди на життя. Студентське життя по за заняттями було веселе, активне і дуже яскраве.

Коли закінчувався термін мого навчання, прийшла пора здачі сесії, оскільки в інших сесія починалася набагато пізніше, я здавала її самостійно в порядку визначеному деканатом. Як і будь яка сесія, вона була не з простих, слід відмітити що процедура здачі екзаменів не відрізняється.

Також, думаю, варто звернути увагу, що коли я відправилася на навчання термін якого мав становити 3 місяці ситуація з пандемією не була настільки гострою. Та коли прийшов час від’їжджати це вже було проблематично і про повернення додому не було і мови. Університет допоміг мені зареєструватися, адже по закону після певного терміну перебування це обов’язкова процедура, і дав можливість проживати далі в гуртожитку. Моє повернення відклалося трохи більше чим на місяць, але я вдячна своєму ментору і університету, що вони допомогли розібратися з багатьма труднощами.

Те, як тепло мене зустріли і допомогли освоїтися, дало зрозуміти, що мені тут раді. Тому термін мого навчання пройшов не помітно, в мене з’явилися нові знання, погляди і саме головне нові друзі. Прокладений шлях і випробування які виникли були того варті. Я рада, що випала така можливість і я наважилася на семестрове навчання і провела цей час в Поліському університеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.