Студенти-правознавці відвідали Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Студенти-правознавці продовжують знайомитися з особливостями та тонкощами юридичної професії. 17 травня 2016 р. відбулася цікава та надзвичайно корисна поїздка студентів ІІ курсу до Чорнобаївського районного суду Черкаської області.

Чорнобаївський районний суд – незвичайний судовий орган, адже з 2006 р. йому надано статус модельного суду (наказ Державної судової адміністрації України від 10.04.2006 № 33 «Про модельні суди») та включено до пілотного Українсько-канадського проекту судової реформи у рамках співпраці двох держав, з метою впровадження іноземного досвіду розвитку судової системи в процесі реформування судової системи України;

Модельним визначається суд з ефективною організацією роботи апарату та високим рівнем здійснення судочинства, тому студенти мали ознайомитись з унікальним досвідом організації роботи суду. Зокрема, з роботою відділу прийому та реєстрації, де присутні дізналися про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду, та порядок реєстрації справ різних категорій; з роботою виконавчого, інформаційно-розпорядчого відділів, роботою секретаря судового засідання та архіваріуса. Побували в залах судових засідань, бібліотеці, архіві та кабінетах суддів. Також майбутні юристи були присутні на відкритих судових засіданнях при розгляді двох кримінальних справ.

Голова, прес-секретар, заступник керівника апарату, керівники відділів та інші працівники суду розповіли про особливості та специфіку роботи суду, ознайомили з запровадженими інноваціями в даній сфері. Та головне – дали змогу зрозуміти, що робота судді надзвичайно складна, багатогранна і відповідальна, оскільки високий рівень судової діяльності, винесення компетентного і справедливого рішення є однією з найважливіших гарантій надійного забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.