Офіційне звернення ректорату ДВНЗ «Університет банківської справи»

Шановні студенти! Шановні викладачі та працівники!

Доводимо офіційну позицію Університету про ситуацію щодо приміщення їдальні, яка розташована у Львівському навчально-науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» (проспект Чорновола, 61, м. Львів).

Відповідно до договору про спільну діяльність, укладеного 09 березня 2016 року з ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна», остання повинна була надавати послуги харчування виключно студентам і науково-педагогічним працівникам Львівського інституту Університету. Проте, всупереч умовам договору, без погодження з Університетом, ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна» почала харчувати сторонніх осіб та отримувати прибуток за рахунок безоплатного використання державного майна та дофінансування комунальних платежів за кошти Університету і держбюджету. При цьому ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна» пишається низькими цінами на салат «Цезар» та крем-супу зі шпинату, замовчуючи, що нею не сплачувалися впродовж трьох років ані кошти за користування приміщенням (201 м. кв. та 15 м. кв. горища), ані амортизація обладнання, яке належить Університету, ані реальна вартість комунальних платежів, які витрачалися для приготування набагато більшої кількості страв, ніж передбачено договором (розрахунок комунальних платежів, починаючи з 2016 року, здійснювався за харчування 30 осіб). Фактично, Університет, сплачуючи реальні комунальні витрати, за власні кошти дофінансовував харчування сторонніх осіб (звідси така ціна страв!), недоотримував та продовжує недоотримувати надходження до спецфонду, кошти якого повинні витрачатися на преміювання викладачів, оновлення матеріальної бази закладу тощо.

Саме на це звернула увагу ревізія Державної аудиторської служби України, яка проводилася у січні 2019 року та яка внесла припис про приведення ситуації в правове поле. В акті зафіксовано, що діючий договір не відповідає чинному законодавству, наголошено на тому, що державне майно використовувалося безоплатно, що призвело до відсутності надходжень до держбюджету та до завдання збитків Університету.

Ревізія зобов’язала керівництво Університету та Інституту у термін до 23 травня 2019 року привести договір з ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна» у відповідність до чинного законодавства – через його реєстрацію у Фонді державного майна України та погодження з Міністерством освіти і науки України.

Проте, замість того, щоб вести конструктивний діалог для врегулювання ситуації відповідно до приписів ревізії, а саме – добровільно припинити діяльність та розпочати процедуру оформлення документів у Фонді державного майна України та погодження у Міністерстві освіти і науки України, представники ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна» вдаються до провокативних дій, перешкоджають нормальній організації освітнього процесу, намагаються знищити сформований роками позитивний імідж Університету та Інституту, спотворюючи ситуацію в засобах масової інформації, у тому числі вдаючись до наклепів про корупцію та хабарництво з боку керівництва навчального закладу.

Свавілля, вчинене ними (не погоджена з Університетом заміна замків у їдальні, організація щонічних чергувань сторонніх осіб на території Інституту, які можуть завдати непоправимої шкоди закладу, побиття працівників) має всі ознаки рейдерства.

За таких обставин Університет звернувся до господарського суду з вимогами про визнання договору недійсним та звільнення приміщення ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна».

До винесення рішення суду ми припинили доступ сторонніх осіб на територію Інституту, що повністю відповідає умовам договору. Окрім цього, ми тимчасово припинили постачання електроенергії для здійснення повірки лічильника та для проведення комплексу профілактичних робіт відповідно до висновків, зроблених упродовж проведення енерго аудиту Львівського інституту. Саме ці факти спричинили зростання агресивної активності представників ФОП «Блищак Юлія Збігнєвна», братів Блищаків, Назарія та Остапа, які намагалися зірвати засідання Вченої ради у Харкові та Львові, погрожуючи цькуваннями Університету телеканалами Інтер, 1+1 та 5 канал.

Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, підтримати керівництво Університету та не піддаватися на провокативні дії.

Після винесення судом рішення Університет забезпечить харчуванням студентів і викладачів на належному рівні та на законних підставах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.