У магічному кристалі художнього слова: літературна розмова з Володимиром Яворівським

6 грудня в Черкаському інституті ДВНЗ « Університет банківської справи»  відбулася надзвичайно цікава та змістовна зустріч із відомим письменником, публіцистом, лауреатом  Шевченківської премії  Володимиром Яворівським.

Автор ознайомив слухачів  з  історією написання роману «Марія з полином наприкінці століття».  Цей роман загалом один із перших творів, написаних після Чорнобильської катастрофи, перекладений 38-а мовами світу.

Надзвичайно дорогий  для автора і нелегко йому давався новий  роман «В мене вечеряв Ісус», адже про головну героїню твору – Княгиню Ольгу до наших часів дійшло обмаль інформації, і переважно все, що ми знаємо про долю жінки, на плечі якої лягає керівництво всією державою, ми знаємо з легенд та оповідок. Але все ж, за часів правління княгині Ольги, в історичних джерелах немає згадок про жодну війну. Книга от-от має з’явитися на полицях книгарень.

«Іван Окаянний» – таку назву буде мати новий роман про гетьмана Івана Мазепу. – Іван Мазепа – один з найгеніальніших гетьманів,  дуже складна постать сама по собі. Досить складно для письменника описати  психологічно образ Мазепи, який зміг закохати в себе самого Петра І, –  відкриває для присутніх свого героя Володимир Яворівський.

Окрім ознайомлення з новинками , Володимир Яворівський запропонував увазі нове видання  роману «Автопортрет з уяви» про трагічну і водночас дивовижну долю української художниці Катерини Білокур.

Відповідаючи на питання студентів, письменник зупинився і на екранізації своїх творів.

Закінчив свій огляд книг Володимир Яворівський обіцянкою, що обов’язково ще завітає до нашого навчального закладу  з презентацією своїх нових романів. Зустріч пройшла надзвичайно цікаво та інформативно. Всі бажаючі мали змогу придбати  книги з автографом письменника та сфотографувалися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.