Освітній курс з фінансової грамотності фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Шановні друзі!

Важливо пам’ятати, що фінансовий аспект зачіпає практично всі сфери життєдіяльності сучасного суспільства. Фінансова грамотність дає можливість громадянам керувати своїм матеріальним благополуччям. І навпаки, відсутність елементарних фінансових знань і навичок обмежує можливості людей щодо прийняття правильних рішень для забезпечення свого добробуту.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб пропонує освоїти освітній курс з фінансової грамотності. Освітній курс з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів розроблений за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) з просвітницькою метою. Курс фінансової просвіти складається з двох модулів. Перший модуль «Банківські продукти та послуги» доносить до користувача банківськими послугами інформацію як працює фінансова система, що таке банк та відділення банку, розтлумачує мотиви зберігання коштів у банку, надає поради щодо вибору банку, розповідає про банківські вклади (депозити), пояснює як нараховуються відсотки на депозити, розповідає про поточний рахунок та процедуру його відкриття, розповідає про картковий рахунок та види банківських карток, надає інформацію про інші банківські послуги.

Другий модуль «Система гарантування вкладів фізичних осіб» передбачає ознайомлення користувача з системою гарантування вкладів в Україні. Цей модуль дозволяє дізнатися про систему гарантування вкладів фізичних осіб: причини створення, учасників; його завдання, функції та джерела фінансування; про види рахунків, повернення коштів з яких гарантується ФГВФО; про види рахунків, повернення коштів з яких не гарантується ФГВФО; дозволяє розібратися у підходах до розрахунку максимальної суми відшкодування; про п’ять кроків, які необхідно зробити для одержання гарантованої виплати в разі настання неплатоспроможності банку.

Ознайомитися з матеріалами фінансової просвіти рекомендовано на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за посиланням http://www.fg.gov.ua/fin-prosvita.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.