День поезії

Згідно з резолюцією ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно 21 березня відзначати Всесвітній день поезії.   Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона відіграє в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН. Метою встановлення цієї дати та здійснення заходів, присвячених поезії, є прагнення привернути увагу суспільства до поетичної спадщини та необхідності звернення до неї у виховній і просвітницькій діяльності.

В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року. Всесвітній день поезії – це ще й  нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані. Запрошуємо ознайомитись з творчістю студентів та викладачів Інституту у царині поезії в інформаційному дайджесті «Відлуння поклику душі».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.