Знайомство з історією Alma mater

Студенти-фінансисти першого курсу продовжують знайомитися з історією Черкащини. І наразі об’єктом їх цікавості стала історія їх Альма-матер, адже освіта та наука завжди слугують міцним фундаментом та певним дороговказом історичному розвитку як окремо взятої громади, так і суспільства загалом. Тож 24 жовтня студенти відвідали музей Черкаського відділення Львівського національного університету, якому наприкінці лютого 2023 виповниться 55 років від його заснування.

Вперше освітній процес в навчальному закладі розпочався у далекому 1968 році. Перші студенти навчалися у тимчасовому напіваварійному приміщенні колишньої залізничної школи №1, яка була розташована на місці нинішньої обласної друкарні. Навіть важко було назвати аудиторіями тісні класи з пічним опаленням, в яких першого вересня 1968 року вперше пролунав дзвінок, що кликав до занять.Сьогодні ж це сучасний заклад вищої освіти, який вдало поєднує новітні технології навчання зі сформованими традиціями студенто- та практико-орієнтованого викладання. Шлях від фінансового технікуму, коледжу, інституту, структурного підрозділу університету – це шлях зростання та зміцнення кадрового потенціалу науково-педагогічних працівників, розширення наукового пошуку та зростання кількості випускників.

У музеї студенти мали можливість побачити світлини з історії закладу, що розповідають про студентське життя у різні часи, про відомих гостей, які долучалися до розбудови освітнього процесу. Великими є колекції різних пристроїв для економіко-математичних обрахунків, серед них – арифмометри, на яких студенти40-50 років тому навчалися банківській справі; колекція монет та банкнот, що відображають різні віхи в історії нашої держави, нагород та відзнак, які вибороли студенти різних років у наукових та спортивних змаганнях.

Дякуємо доценту кафедри управління, інформаційних технологій та права Світлані Майстренко за емоційну екскурсію!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.