Хроніки життя навчального закладу у часи незалежної України

Особливо динамічний розвиток навчального закладу розпочався з 1991 року. Формування банківської системи України стимулювало активний розвиток мережі комерційних банків, а отже, високу затребуваність економіки у кваліфікованих кадрах у сфері фінансів та банківської справи.
З 12 грудня 1991 року Черкаський фінансово-економічний технікум розпочав своє функціонування у структурі Національного банку України.
За часів керівництва Миколи Гавриловича Дмитренка та особливої зацікавленості Національного банку України у створені унікального спеціалізованого освітнього середовища для підготовки фахівців банківської справи, Фінансово-економічний технікум зазнав кардинальних змін, трансформувавшись і зовнішньо, і внутрішньо.
Без перебільшення знаменною подією тих часів стало відкриття першого в Україні навчально-тренувального банк, що було здійснено з ініціативи та за підтримки Голови Національного банку Віктора Ющенка та у рамках україно-німецької програми «Трансформ». Цей момент став початком нової ери у підготовці банківських фахівців в Україні. Майже відразу після відкриття при ньому почала діяти також перша в Україні навчально-тренувальна фірма – навчально-тренувальний АКБ «Славутич», – в якій в умовах імітації реальної банківської діяльності можна було почергово стажуватися на робочих місцях за всіма банківськими професіями, зі щабля на щабель моделюючи всі сходинки кар’єрного зростання. Особливу роль у цих процесах зіграли наші німецькі партнери – Берлін-Бранденбурзька освітня академія – та їх досвід підготовки фахівців для банківської галузі Німеччини за принципами дуальної форми освіти.
Завдяки спільним зусиллям Національного банку, іноземних партнерів, керівництва, викладачів, студентства та загалом всього колективу традиційний заклад освіти було перетворено на новаційну спеціалізовану освітянську тренажерну базу, проходження якої гарантувало високу професійну фаховість випускників. Природнім результатом такого розвитку стала його реорганізація у 2000 році, коли навчальний заклад став структурним підрозділом Української академії банківської справи та розпочав підготовку студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.