Фінансова грамотність у житті нашого освітнього закладу

Проєкт з фінансової грамотності – це окрема та особлива гордість нашого освітнього закладу як структурного підрозділу Університету банківської справи. Саме науково-педагогічний колектив Університету банківської справи завдяки підтримці Національного банку України, агенції USAID та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб є першопрохідцем у становленні інституту фінансової грамотності в Україні.
Університетом банківської справи було ініційовано цю надважливу діяльність, яка розпочалася з просвітницького волонтерства задля підвищення фінансової грамотності дітей дошкілького та шкільного віку, студентів професійно-технічної освіти. Наступним кроком стала підготовка вчителів та розробка навчально-методичного забезпечення для викладання курсу з фінансової грамотності у загальноосвітніх школах. Організацією та здійсненням підготовки вчителів шкіл Черкаської області безпосередньо займалися викладачі нашого освітнього закладу.
Викладачами Університету було розроблено повний пакет методичного забезпечення навчального курсу «Основи фінансової грамотності», який було включено до вибіркової частини навчальної програми підготовки учнів початкової, середньої та профільної середньої освіти.
У 2020 році вагомість формування фінансово грамотного суспільства було виведено на принципово новий щабель завдяки включенню до Державного стандарту базової середньої освіти обов’язковості набуття учнями компетентності «підприємливість і фінансова грамотність». Внеском нашого науково-педагогічного колективу стала розробка Модельної навчальної програми «Підприємництво і фінансова грамотність» для 8-9 класів загальної середньої освіти, що є основою для подальшого формування повного комплексу методичного забезпечення викладання цієї навчальної дисципліни у закладах загальної середньої освіти у рамках реалізації Концепції Нової української школи.
Іншим напрямом діяльності стало щорічне проведення Всеукраїнського турніру з фінансової грамотності, а у подальшому – започаткування щорічного Регіонального турніру з фінансової грамотності в Черкаській області. Окрім цього, викладачі систематично організовують різноманітні інтерактивні заходи у рамках Всесвітнього дня заощаджень та Global Money Week.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.