Слово Великого Кобзаря живе у віках: Шевченківські читання у Черкаському інституті

24 – 25 березня у Черкаському інституті завершилися традиційні «Шевченківські читання».

24 березня студенти та викладачі з Києва, Харкова, Львова та Черкас відвідали Національний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» (с. Моринці, с. Шевченкове, с. Будище Звенигородського району), пройшли дубовою алеєю, кошти на відновлення якої збирали всім студентським загалом Університету банківської справи на VII благодійному «Аукціоні надій» у 2014 році. Поїздка виявилася надзвичайно цікавою та пізнавальною, адже за екскурсовода був праправнук Т. Г. Шевченка – Микола Лисенко, який є автором книги «Коріння Шевченкового роду».

25 березня в нашому інституті відбувся круглий стіл на тему «Слово поета живе у віках». Пристрасними та полум’яними, як слова поета, були доповіді студента Львівського інституту Жеребила Владислава та студента Черкаського інституту Сули Олександра. Зачарували присутніх й майстерне читання поезії Кобзаря у виконанні Конах Анни, студентки Інституту банківських технологій та бізнесу, та Бондар Дарини, студентки Черкаського інституту, а також виконання власного вірша студенткою Черкаського інституту Гилім Аліною, читання «Заповіту» різними мовами. Вразили майстерною грою на бандурі – Милаш Вікторія, на сопілці – Славінський Максим. З особливим інтересом слухали учасники круглого столу виступи наймолодших читців поезії Кобзаря – учнів Черкаської спеціалізованої школи № 2, серед яких лауреат Всеукраїнського конкурсу читців Леновицька Вікторія.

Завершилися Шевченківські читання відвідуванням музею однієї книги – «Кобзаря» та переглядом містичної вистави за творами Шевченка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.