Саме так можна охарактеризувати захід, який відбувся в Черкаському інституті ДВНЗ «Університет банківської справи»
У звіті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) йдеться, що українські підлітки стали менше курити, проте дедалі частіше п’ють алкоголь і мають більший доступ до наркотиків. А ще збільшується їхня залежність від соцмереж. Його уклали за результатами міжнародного опитування «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин» (ESPAD), яке проводять в Україні раз на чотири роки. За цими даними, 50% українських підлітків мають досвід куріння, 86% вживали алкоголь, а 18% пробували наркотики.
Повний зал, небайдужі обличчя. Студенти, викладачі, учні старших класів черкаських шкіл. Захід під промовистою назвою «Залежність. Шлях до свободи» провели з огляду на важливість проблеми взагалі і тих завдань, які діти змушені вирішувати самостійно. Адже сучасний комп’ютеризований світ демонструє новому поколінню безліч спокус, які діти не завжди готові долати самостійно.
Гостями закладу стали відомі практики – психолог Данило Протас, психотерапевт Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру Марія Ушкова, активіст Іван Бондар. Модерував захід психолог Володимир Мамалига.
« – Зрозумійте, якраз самі активні і енергійні особи і можуть стати залежними. Використовуйте свою енергію на науку та бізнес!» – звернувся до присутніх Данило Протас.
«Будь хто, що відчув потребу у консультації або просто у доброму слові, завжди може звернутися до психолога», – зазначила Марія Ушкова, яка поділилася досвідом своєї психотерапевтичної практики.
«Кожен мріє стати бізнесменом або космонавтом. Ніхто не мріє ставати наркоманом. Так і ставайте бізнесменами», – емоційно закликав молоде покоління Іван Бондар, наголосивши на особистому виборі кожного.
У жвавій бесіді взяли учать гості, студенти та викладачі, які обмінялися думками щодо можливостей молодого покоління повною мірою реалізувати себе в родині та професії. Адже задля ефективної взаємодії з соціумом людина має бути здоровою і тілесно, і психічно.
Виступаючі зазначили, що основою повноцінного розвитку людини є психічне здоров’я. Психічне й фізичне здоров’я нерозривно пов’язані і взаємозалежні. Психічне здоров’я має найважливіше значення для нашої здатності правильно мислити, проявляти адекватні ситуації емоції, безконфліктно спілкуватися одне з одним, заробляти достатньо грошей й отримувати задоволення від життя.
Наявність у полі життєдіяльності людини інформації про складники психічного здоров’я й можливості його зберегти — це перший крок на шляху до психічного благополуччя кожної у колективі та сім’ї. І немає сумніву, що всебічна поінформованість про перші симптоми психічного захворювання допоможе вам запобігти розвитку хвороби. Недарма ж кажуть: “Люди менше хворіли б, якби знали, як берегтися”. Отже поінформований — значить озброєний. А чи часто ми турбуємося про своє психічне здоров’я? Як його зберегти? Як запобігти можливим проблемам?
Напевно, ця зустріч була лише першим кроком. Першим кроком молодих людей на шляху до особистісної свободи. Свободи вибору, свободи життя.