Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ “Університет банківської справи” традиційно долучається до міжнародної ініціативи фінансової просвіти молоді Global Money Week – Всесвітнього тижня грошей, який тривав з 12 по 18 березня 2018 року.
Для підвищення фінансової грамотності української молоді Черкаський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» спільно з партнерами з Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» розробив насичену навчально-пізнавальні програми, зокрема:
12 березня: Проведення ділової гри з питань заощаджень. Метою проведення ділової гри, що відбуватимуться у рамках цієї ініціативи, − Надихнути дітей і молодь дізнатися більше про гроші та заощадження, про те, як заробляти, управляти власними фінансами, − наголошують організатори Криниця С.О. Нагайчук Н.Г., Костенко Д.В. – представники Черкаського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».
У 2018 році Global Money Week проходив під гаслом: “Гроші мають значення”, адже знання і навички ощадності в основі управління фінансами особливо важливі для дітей і молоді. Українська молодь – це не лише майбутні будівничі нашої країни, але й справжні агенти сучасних змін у суспільстві”.
12 березня 2018 р. в рамках заходів «Global Money Week» представниками Черкаського інституту Ларисою Чабак, Софією Келеман та Михайлом Лисаком було проведено англомовну гру «Фінансова абетка» для учнів 1 класу ЗОШ №18 м. Черкаси.
Поєднання теми грошей зі знаннями англійської мови є гарним стимулом для її кращого опанування учнями, особливо в контексті сучасних глобалізаційних та євроінтеграційних процесів. Студентам – це корисний досвід для донесення своїх економічних знань до населення в майбутньому.
13 березня 2018 р. в рамках святкових заходів «Global Money Week» проведено Батл «Економічний геній”. Для підвищення фінансової грамотності української молоді Черкаський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» спільно з партнерами USAID «Трансформація фінансового сектору» розробив батл «Економічний геній”. Захід організовано для учнів 11 класів ЗОШ №18 та здійснено представниками Черкаського інституту Оленою Кравченко та Інною Кочумою.
13 березня 2018 р в межах заходів «Global Money Week» з вихованцями дитячого будинку сімейного типу говорили про гроші: що таке гроші, які бувають гроші, для чого гроші потрібні.
14 березня 2018 р. Фахівці ЧННІ ДВНЗ УБС разом із представниками Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» в межах міжнародної ініціативи «Global Money Week» організували проведення фінансово-економічної гри «Cash flow».
В рамках заходів «Global Money Week» представником Черкаського інституту Харченком Анатолієм було проведено гру Cash Flow зі студентами Черкаського політехнічного технікуму. До участі в грі долучилася викладач технікуму – Ольга Зіміна.
В процесі гри учасниками було успішно виконано поставлені завдання, зокрема: розуміння психології інвесторів і бізнесменів, розвиток навичок ведення бізнесу та інвестування, формування бачення нових можливостей по створенню активів, зрозуміння власних обмежень щодо фінансів та способів їх зміни. А, також, навчитися вести особистий бюджет, проводити ділові переговори та дізнатися про нові способи заробітку грошей, тощо. В процесі гри здійснено важливі акценти, що важливо знати всім: сьогодні перед вами відкрито безліч можливостей пасивного доходу, які приведуть вас до фінансової незалежності і свободи. АЛЕ це можливо лише у випадку правильного, грамотного, ретельно прорахованого підходу і розподілу своїх коштів для інвестування.
Успішний інвестор – це не той, хто один раз успішно інвестував гроші, а той, хто інвестує регулярно в різні інструменти і підходить до питання інвестування з усією відповідальністю. Саме такий висновок зробили для себе учасники гри Cash Flow.
Вперед до фінансової незалежності і свободи разом з #GlobalMoneyWeek!
15 березня 2018 р. проведено фінансовий квест «Вмію зберігати».
На партнерських засадах розроблено фінансові квести, як заходи інтерактивних навчальних занять з фінансової грамотності, представниками Черкаського інституту сумісно із представниками Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Ініціативу фінансового квесту для студентів коледжів та учнів 10 класу ЗОШ № 28 м. Черкаси, підтримано представниками Черкаського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Вікторією Костогриз, Сергієм Поляхом, Юлією Жежерун та студентами 4 курсу Інституту.
Проведення фінансового квесту «Вмію зберігати» дозволяє розвивати активне фінансове пізнання учнів, сприяє розвитку їх креативного мислення, навчає долати проблеми та труднощі, а саме застосовувати свої знання на практиці в нестандартних ситуаціях, розвивати інтерактивні здібності.
16 березня – Ділова гра «Створи власну справу». Кожен мріє про власний бізнес! Але не кожен знає, що для цього потрібно та з чого варто розпочинати. Фахівці Черкаського інституту разом із представниками Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» в межах міжнародної ініціативи «Global Money Week» розробили та здійснили проведення ділових ігор. 16 березня проведено бізнес гру «Міні-пекарня» для учнів 10-11 класів ЗОШ №27 м. Черкаси, що відбувалась за напрямом «Упевнені та зважені фінансові рішення». Менторами заходу стали д.е.н., професор Колодій С.Ю. та к.е.н., доцент Гунько В.І.
Ділова гра, з одного боку, розширила горизонти пізнання учнів щодо власних можливостей, з другого – це та умова, що дала змогу ширше використовувати їх пізнавальні можливості, спонукала креативно підходити до оволодіння азами бізнесу, та обумовлює передумови для самореалізації. Ділова гра належить до тих методів навчального процесу, за допомогою яких забезпечується найефективніше засвоєння матеріалу.
Учні із задоволенням зреалізували можливість отримання нових знань і умінь в процесі творчого навчання, що наблизило їх до практичної підприємницької діяльності!
Свято Global Money Week – Всесвітнього тижня грошей, який тривав з 12 по 18 березня 2018 року в Черкаському інституті ДВНЗ “Університет банківської справи” набуло завершення, але робота учасників щодо фінансової просвіти молоді не припиняється!
До зустрічі в рамках Global Money Week-2019!