Черкаський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», як й інші навчальні заклади, які працюють на ринку освітніх послуг регіону, є чутливим до будь-яких інформаційних впливів, що можуть спричинити погіршення його іміджевих позицій.
Тому вважаємо за необхідне дати власний коментар стосовно публікацій окремих регіональних інтернет-видань з гучними заголовками: «Гриневич розбереться з інститутом банківської справи та питанням комп’ютеризації шкіл», які містять посилання на інтернет-видання «Прочерк» та перекручують інформацію, опубліковану приватною особою на власній сторінці в соціальній мережі щодо того, а конкретно, що урядовці нашого регіону «…намагалися вирішити наболілу проблему з Черкаським інститутом банківської справи….».
Відразу акцентуємо увагу, що ми будемо спиратися на доведені факти, а не на непідтверджені, сумнівні твердження чи припущення. Переконані, такі публікації не повинні залишатися поза увагою, а якомога швидше одержувати аргументовані спростування. Більше того, згідно з чинним законодавством, такі заяви можуть кваліфікуватися як прояви недобросовісної конкуренції.
Оперуючи гучним заголовком, видання не цитувало слова Міністра Лілії Гриневич та не згадувало будь-яку іншу інформацію з офіційного сайту Міністерства освіти та науки України стосовно ситуації, що була збурена довкола Черкаського інституту.
Але Міністр освіти та науки України, Лілія Гриневич, вже дала цілком конкретну та однозначну відповідь щодо цього питання під час перших рейдерських спроб захопити частину цілісного майнового комплексу ДВНЗ «Університет банківської справи» – Черкаського навчально-наукового інституту. Проведена Міністерством освіти та науки України в жовтні поточного року комплексна інспекція діяльності ДВНЗ «Університет банківської справи» не тільки засвідчила факт високого рівня підготовки студентів, якісного складу науково-педагогічного колективу в Університеті та всіх його інститутах, а й дала однозначний висновок стосовно безпідставності заяв з приводу передачі Черкаського навчально-наукового інституту Університету банківської справи до комунальної власності територіальної громади.
Та повернемося до інформації інтернет-видання, яка, мовою інтернет-блогерів, є «фейком».
Перше, що привертає увагу, – неправильна назва навчального закладу – Черкаський інститут банківської справи. Насправді назва закладу – Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», тобто, інститут є не самостійною юридичною особою, а філією ДВНЗ «Університет банківської справи», його складовим структурним підрозділом. Виникає думка, що автори, не знаючи суті, переслідують лише їм відомі персональні інтереси.
Друге – не зовсім зрозуміло, коли саме і чому саме Черкаський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи» став «наболілою» проблемою, адже вже добрий десяток років ведуться широкі дискусії з приводу дійсно «наболілих» проблем, які й сьогодні набувають розвитку та значних масштабів. І це далеко не навчальний заклад із хорошою репутацією, а екологічна ситуація в області, яка, відповідно до інформації видання «Нова доба», є складною і потребує досконалого вивчення та розв’язання. Наводяться такі дані: 206 222 тони сміття «спродукували» жителі Черкаської області минулого року. Усього 159 тон непотребу потрапило в заготівельні пункти вторинної сировини. Усе інше знайшло свій «вічний притулок» на 532 місцях видалення твердих побутових відходів. «Вічний», оскільки розмови про будівництво сміттєпереробного заводу в Черкасах ведуться вже 9-й рік, а віз – і нині там. Тим часом постійно збільшується кількість сміття на Черкаському полігоні, який функціонує вже 24 роки із грубими порушеннями природоохоронного законодавства.
Щодо медицини – тут також не без наболілих проблем. Як повідомляє телеканал «1+1» на прикладі нашої області, українська медицина перебуває у важкому стані і потребує негайних реформ та фінансової підтримки. «..За поточних наболілих проблем в медицині – лікарі масово йдуть із державних лікарень. Працювати, в буквальному сенсі слова, скоро буде нікому. Найгірша ситуація на невідкладній допомозі. Її через рік зовсім можемо не отримати…»
Отже, маємо змогу переконатися, що насправді Черкаський інститут не є проблемою, і нікому непотрібний та неправдивий поголос довкола інституту тільки штучно розбурхується та свідомо підтримується окремою групою зацікавлених осіб. Питання тільки в тому: НАВІЩО І КОМУ ЦЕ ПОТРІБНО?
Дорогі друзі! Черкаський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» і далі буде продовжувати здійснювати вагомий внесок в економічний та суспільний розвиток регіону шляхом генерування та поширення нових інноваційних знань, підготовки конкурентних фахівців і креативних особистостей. Ми завжди відкриті до конструктивного діалогу в напрямі проведення наукових досліджень та підготовки високваліфікованих фахівців, адже вміємо робити це якісно.
Ми готуємо молодь, яка так потрібна нашій державі: професійну, цілеспрямовану, креативну, а, головне, небайдужу до долі Черкащини та рідної країни! Наші випускники очолюють найвпливовіші банківські та фінансові установи, працюють на важливих державних посадах, керують власним успішним бізнесом! Нам потрібно тільки НЕ ЗАВАЖАТИ!