Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Масштабними заходами Україна та світ відзначають 85-ті роковини Голодомору. Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає».
До Дня пам’яті жертв голодомору у бібліотеці Черкаського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» організовано виставку-реквієм «Літопис трагедії: Голодомор». Зі сторінок численних видань – книг, альбомів, журналів та газет, представлених на виставці, постає жахлива картина нищення української нації. Документи і матеріали книжкової експозиції переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки катастрофи українського народу. Мовою документів видань та публікацій відтворюють найтрагічніші події в історії України – голодомору 1932-1933 років. На основі матеріалів усних історій розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланована владою. В експозиції представлено також художні твори, присвячені трагедії українських селян та всього українського народу. Ці події української історії завжди були предметом глибокого осмислення українськими письменниками різних поколінь.
24 листопада 2018 року запрошуємо студентів та працівників інституту взяти участь у міських заходах у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу.
14.45 год. – збір учасників біля пам’ятного знака жертвам Голодоморів (Соборний сквер, вул. Смілянська).
15.00 год. – молебень, церемонія покладання квітів та встановлення горщиків з калиною та колоссям пшениці до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів.
15.30 год. – хода пам’яті від Соборного скверу до Соборної площі, де відбудеться мітинг-реквієм.
16.00 год. – на Соборній площі відбудеться Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» та загальнонаціональна хвилина мовчання.